Posted on Mart 29, 2018

DAHA İYİ BİR YAŞAM İÇİN: MOTİVASYON

KİŞİSEL GELİŞİM/ YAŞAM

Zihin Detoksu : İlk olarak tamamen motive olabilmek için işe zihin detoksuyla başlıyoruz.

Zihin detoksu aklımızda bizi üzen meşgul eden çok fazla düşünmemizi sağlayan duygusal konuları yavaş yavaş temizlemeye deniyor.
Böylelikle güne zihinsel olarak daha hazır olarak başlıyoruz.Bu konu aslında çok uzun bir konu o yüzden bugün sizlere kendimde de uyguladığım bir kaç basit zihin detoks tekniği vereceğim.

Hadi Başlayalım !

1.Bir gününüzde ne yapıyorsanız kaleme alın daha sonrasında günlük rutininizde sizi rahatsız eden bir şey varsa çıkarmayı deneyin.Yada eklemek istediğiniz bir şey varsa bu dönemde eklemeye çalışın.Yapmak istediklerinizi yavaş yavaş rutininiz haline getirdikçe mutlu olacaksınız.Ve daha motive olmuş bir şekilde uyanacaksınız.

2.Bu dönemde duygusal, modunuzu düşürecek müzikler dinlemek filmler izlemek yasak!

3.Telefonumuzun, tabletimizin, laptopumuzun kısacası bütün elektronik aletlerimizin duvar kağıtlarıyla devam edelim.Pinterest’te motive olabileceğiniz birbirinden güzel duvar kağıtları bulabilirsiniz.(buradaki linke tık)Instagram’a bakmak bazen olumlu bazen olumsuz olabiliyor.Bunu tamamen size bırakıyorum.

4.Önemli olan başlamak.Fazla mükemmeliyetçi olmak hem iyi hem kötü.Ne yapmak istiyorsanız fazla ertelemeden azar azar olsa da yapmaya başlayın.21 gün boyunca herhangi bir şeyi yapmaya devam ederseniz vücut yaptığınız şeyi alışkanlık haline getiriyor.

5.Motivasyonunuz düştüğünde kendinizi yaptığınız işi bitirmiş hayal edin.

6.Olmak istediğiniz kişi gibi davranın.’Fake it till you make it’ sözü de tam bu maddeyi destekliyor.İstediğimiz şeyi başarana kadar (başarmış) gibi yapmak hem kendimizi iyi hissettirebilir hem de evrene pozitif enerji gönderdiğimiz için belki de daha kolay başarmamızı sağlar 🙂

7.Kendinize türlü türlü nedenler bulun.Eğer yeterince fazla nedeniniz varsa emin olun daha iyi motive oluyorsunuz.

8.Başarılması zor hatta imkansız olan filmler izlemek, biyografiler, kitaplar okumak da motivasyonumuzu arttıracak bir yöntem.

9. Negatif sözleri hayatınızdan çıkarın.Nasıl düşünüyorsanız öyle yaşarsınız.

10. Güne başlarken o günün iyi geçeceğine dair olumlamalar yaparak olumsuz düşüncelerden zihnimizi uzaklaştırmak, güne gülümseyerek ve pozitif başlamak da bizi motive edecektir. (8.madde ile hemen hemen aynı 😊)

11.Ve son madde : Ailemizden arkadaşlarımızdan destek almak.Eğer bize negatif etkileri oluyorsa onları kibar bir dille uyarmak.Kimileri pozitif destekten mutlu olur, güç alır.Kimileri ise negatif destekten.(sen bunu başaramazsın,yapamazsın gibi)

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Back to top